תמונת מנוי: על עולם העיתונות מאחורי הקלעים

על עולם העיתונות מאחורי הקלעים

קתדרה
עונה: 2020
כרטיסי מנוי: 0

פרטים נוספים

סדרת הרצאות אשר תיקח אתכם למסע מזוויות שונות אל מאחורי הקלעים של עולם התקשורת

 

הסדרה תתקיים בימי שלישי בשעה 16:00 (90 דקות)

בבית האמפי

 

 

 

14.1.20

מסע אל אחורי הקלעים של התקשורת- איך זה עובד באמת?!

מרצה: גדי סוקניק

עיתונאי ומגיש טלוויזיה, נמצא כבר יותר מארבעים שנה בתוך או צמוד לכל צמתי האקשן והחדשות בישראל. היה לוחם בקומנדו הימי, שייטת 13, כתב כלכלי, פוליטי ומדיני ברדיו, בעיתונים ובכל ערוצי הטלוויזיה.

בהרצאה נצא למסע מרתק וחסר מעצורים אל המציאות והאינטרסים שמאחורי התקשורת הישראלית: מהם המניעים, איפה העובדות, מי מרוויח ומי באמת מושך בחוטים..! עד כמה החדשות שלנו אמינות ומהיכן מגיע המידע שאנחנו צורכים? איזה חלק ממנו הוא עובדות ואיזה חלק מוטה או מפוברק? הסיפורים שלא שמעתם.

 

 

 

 

21.1.20

החיים בצל סיקור עולם הפשע

מרצה: הדס שטייף

ראש תא כתבי המשטרה של גלי צה"ל, מרצה לתקשורת באקדמיה. כתבת משטרה למעלה מ 25 שנה, משדרת מידי בוקר את פינת הפלילים בגלי צה"ל, עם דגש על סיפורי פלילים עם הומור בשולי החיים. שימשה ככתבת לענייני משטרה בעיתון "ישראל היום".
 

בהרצאה מדברת שטייף על מעורבות כתבים באירועי האקטואליה , איך הכתב הופך להיות חלק מאייטם, או חייו האישיים נשזרים פתאום בסיפור התקשורתי - למשל, הודעה על תאונת דרכים של ילד, מתברר כתאונת בנו של הכתב. תחקיר על עבריין מין, מפגש עם ילדת רחוב בת 14 אילמת חרשת, והסוף המפתיע.
הדס מסירה את המסך מעל פני המילה "משטרה", "פוליטיקה" של כחולי המדים. הכול על המינויים, המאבקים, המלחמה בארגוני הפשע, ועוד.  הכול על הפרשות הכי חמות והכי קשות במדינה.
כל מה שרציתם לדעת על תקשורת ואתם לא מעיזים לשאול... זו ההזדמנות ...

 

 

 

 

28.1.20

"…Typing"   איך הסלולרי שלכם יכול להפליל אתכם

 

מרצה: דורון הרמן

בוגר גלי צה"ל, כתב הפלילים של ערוץ 10

 

בכל רגע נתון אנחנו משאירים מאחורינו משהו. ירדנו לאכול צהרים, מתועד. העברנו כסף בביט, מתועד. תאונה עם הרכב? סביר להניח שמישהו תיעד משהו. אם לא מצלמת הרכב, מצלמת הכביש. סמסנו ומחקנו, סבירות גבוהה שאפשר לשחזר. לכל אלו יש משמעות משפטים כשהם הופכים לראיות בתהליכים פליליים, או אזרחים...

דורון הרמן, מביא את מאחורי הקלעים של הפרשות הגדולות בישראל, דרך ה"מעידה" הסלולרית. מפרשיית המסרונים שחשף רומן וטלטלה את מערכת המשפט ועד לדורס הנער אילון שליו אמסלם ז"ל שהפליל את עצמו לכאורה דרך אפליקציית הקלטת השיחות. וכמוהן איך העבריינים משתמשים יותר ויותר באימוג'ים להעברת פקודות לחיילי השטח .

 

 

 

 

 

 

 

4.2.20   

צילום תחת אש

 מרצה: גיל כהן-מגן

גיל כהן-מגן, צלם עיתונות דוקומנטרי, צילם כעשר שנים בסוכנות רויטרס וכיום משמש כצלם עיתונות בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.
 

ההרצאה עוסקת בעשייתו היומיומית של גיל כצלם ישראלי בסוכנות בינלאומית, שנדרש לתעד את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בתוך מערכת זרה, כאשר במקביל אליו עובדים צלמים פלסטינים מעבר לקו הירוק ומתעדים את ההתרחשויות בצד הפלסטיני.
ההרצאה משלבת סרט דוקומנטרי שנעשה על רויטרס בישראל ועוסקת באופי העבודה בסוכנות זרה, מערכת השיקולים, אופן קבלת ההחלטות ואתיקה עיתונאית.

 

 

 

בחירת הרכב המנוי

בחירת סוג וכמות הכרטיסים

מחיר כל מנוי:

כרטיסי מנוי:
כרטיסים

סה״כ מחיר:
לפני הנחה (מחיר מעודכן יופיע בעמוד הבא)

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים