תמונת מנוי: מוסיקה מחוללת שינוי

מוסיקה מחוללת שינוי

קתדרה
עונה: 2019/2020
כרטיסי מנוי: 0

פרטים נוספים

מוסיקה מחוללת שינוי

לרוב כאשר נשמע על סידרת הרצאות העוסקות במוסיקה, נחשוב על חקר תקופה סגנון מוסיקלי או תיאור חייו של מלחין. סידרת ההרצאות "מוסיקה מחוללת שינוי" מביא באופן מרתק ומעורר את כוחה ומקומה של המוסיקה בחיינו , וכיצד בכוחה להוות גורם משמעותי ליצירת שינוי.

הסדרה עוקבת אחר חיבורה של המוסיקה לאנשים  ללא הבדלי גיל השכלה או מגדר כל שהוא וחושפת כל פעם בהיבט חיים בהם המוסיקה נמצאת נוגעת ומשפיעה. אני מביא מחשבה חדשה ומרעננת על מקומה של המוסיקה בחיינו ועל דרך חדשה בא אנו יכולים ליהנות ולשנות את הנדרש.

 

מרצה: טל בן אור

תואר B.E.D בחינוך ולימודי תואר שני באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים

 

הסדרה תתקיים בימי רביעי בשעה 11:00 (90 דקות)

בבית האמפי

 

 

13.11.2019 מוסיקה נושאת זיכרון

 היכולת להיות ברגע אחד מעבר להווה ולחיות זיכרון של מקום, אירוע או אדם באופן חי ומלא היא תופעה ייחודית ומפעימה. למוסיקה כוחות לברוא, להפעים וליצור התמרה של מציאות.

*הרצאה על כוחה של מוסיקה לשאת זיכרון בהיבטי חיים שונים. קולקטיבי, קהילתי, משפחתי ואישי.

27.11.2019 המחול והתנועה במוסיקה

הגוף הפיזי מגיב לצליל וקצב מיום לידתנו, אנו מגיבים למוסיקה קצבית באופן אוטומטי כפי שאנו מגיבים לשיר ערש. מה יש במוזיקה היוצר תנועה, מחבר צעד לצעד וגורם לנו להתנועע במרחב? מה מקומה של המוזיקה בהליכה, בריצה ובריקוד בחיינו היום יומיים?

 *הרצאה על חיבור התנועה למוסיקה וכוחה להזיז ולהניע אותנו ביום יום.

11.12.2019 להתרגש כל בוקר מחדש

 המוסיקה  נמצאת ביום יום שלנו מיקיצת הבוקר ועד לכתנו לישון. האם יש ביכולתה לארגן את יומנו כך שנוכל לחייך בלכתנו לעבודה? להכין אותנו לקראת פגישה חשובה? ולעורר בנו שמחה והתרגשות כאשר "קצת מעונן" סביבנו? האם הגוף הפיזי יכול להיעזר במוסיקה על מנת להיות חזק, בריא ומלא אנרגיה? 

*הרצאה על המוסיקה ככוח מרכזי ומשפיע בחיי היום יום.

25.12.2019 היצירה המוסיקלית כמוצר

אנחנו בוחרים מוצרי צריכה  מדי יום....אנו מושפעים מצבעים צורות חומרים  ומילים  לאותם דברים שאנחנו קונים. לרוב אנחנו קונים מהרגש ....האומנם?? האם היצירה המוסיקלית היא כולה אומנות בשם האומנות או שגם היא "פוזלת " לצרכן ומאפשרת לנו להזדהות עם שיר או ניגון על מנת לשמוע דווקא אותו...

הרצאה על תהליכי היצירה המוסיקלית כמוצר צריכה

 

8.1.2020 איך זה שלא כל בני האדם שרים ומנגנים

בתרבויות רבות השירה והנגינה מהווים חלק מהיום יום. כוחה של המוסיקה כאמנות המערבת שמיעה, חשיבה, רגש, ביטוי ותנועה היו ועדין חלק מרכזי באותן תרבויות-.מה קרה אצלנו במערב? מה עוצר אותנו מלממש זכות כל כך בסיסית כמו שירה ונגינה בחיינו? האם באמת כל אחד יכול לשיר ולנגן?

הרצאה על דרכה של המוסיקה להניע לעשייה, התרגשות ומימוש חלומות ?

בחירת הרכב המנוי

בחירת סוג וכמות הכרטיסים

מחיר כל מנוי:

כרטיסי מנוי:
כרטיסים

סה״כ מחיר:
לפני הנחה (מחיר מעודכן יופיע בעמוד הבא)

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים