תמונת מנוי: בעקבות בימאים גדולים

בעקבות בימאים גדולים

קתדרה
עונה: 2020
כרטיסי מנוי: 0

פרטים נוספים

בעקבות בימאים גדולים

הבימאים הגדולים ידועים בכך שהם יצרו את השפה הקולנועית שלהם, תימאטית וסגנונית. בסדרה נעקוב אחר מאפייניהם של בימאים גדולים, ונתחקה אחר מאפייני השפה שלהם.

ההרצאות כוללות הקרנת סצינות נבחרות וניתוחן, הרהורים על הקשרים חברתיים ופוליטיים, תובנות אמנותיות, וגם כמה סיפורים מאחורי הקלעים.

 

מרצה: אסנת פיינזילבר ברדה

מרצה זה כעשור וחצי על קולנוע ישראלי וקולנוע עולמי. חולקת בהרצאותיה את אהבת הקולנוע ואת עושר שפתו, דרך תחנות התרבות והאמנות, ודרך אירועים היסטוריים ופוליטיים.   

בעלת תואר שני בספרות מאונ' חיפה ותואר שני בקולנוע מאונ' חיפה.

 

הסדרה תתקיים בימי שלישי בשעה 16:00 (90 דקות)

בבית האמפי

 

5.5.20  קלינט איסטווד – אל, נצור את אמריקה!

בימאי קולנוע מהבולטים החיים בימינו. איסטווד החל את דרכו כשחקן בתפקיד "האיש ללא שם" במערבוני הספגטי של סרג'יו לאונה (המפורסם בהם "הטוב, הרע והמכוער"), ומאוחר יותר כהארי המזוהם, בלש משטרה קשוח וללא פשרות, ומאז עשה דרך ארוכה, גם ובעיקר בבימאי. איסטווד מפיק את סרטיו בחברת ההפקה שלו "מאל פאסו”, וכן הלחין חלק מהם. הוא זכה בחמישה פרסי אוסקר - שני פרסים כבמאי, שני פרסים כמפיק ופרס הוקרה אחד.

 

19.5.20 צ'רלי צ'פלין – אני צוחק כדי לא לבכות

הרצאה על דמותו של הליצן העצוב שמח של כל הזמנים. נסקור את הביוגרפיה של צ'פלין, שגדל כילד יתום בשכונת עוני בלונדון, צ'פלין יצר את  דמות הנווד שנותרה רעננה עד היום. נלמד כיצד עיצב דמות זו, ומדוע הדמות זכתה מייד להערצה עולמית. נראה כיצד בהצלחה, אבל במאמץ רב מהראינוע לקולנוע, נצפה בקטעים נבחרים מהפילמוגרפיה שלו.

 

2.6.20 פדריקו פליני – קולנוע של קסם וחלום

בימאי הקולנוע האיטלקי הגדול בכל הזמנים. פליני נולד בעיירה קטנה באיטליה, רימיני, והחל את דרכו  כרשם של חיילים אמריקאים בתקופת מלחמת העולם השנייה, ומאוחר יותר בתקופת הנאו ריאליזם האיטלקי, כתסריטאי. סרטיו הם  שילוב יוצא דופן של זכרונות, חלומות, פנטזיות ותשוקות. בימאים רבים בני זמננו עושים לו מחוות בסרטיהם. ברוב הסרטים שלו ככבה אשתו, ג'ולייטה מסינה.

 

16.6.20 פדרו אלמודובר – תשוקה ספרדית

בימאי הקולנוע הפורה והמצליח ביותר כיום, שהחל משנות השמונים כותב ומביים סרטים בלתי נשכחים בחיוניות, בצבעוניות בחושניות ובנועזות שלהם. אלמודובר עוסק בסרטיו בנושאים טעונים כמגדר, תפקידי נשים וגברים,יחסי אמהות ובנות, מוות, ועוד. התסריטים שלו שנונים וחדים, וסגנון הצילום שלו ייחודי ובלתי נשכח, שזכה להערכה בפרסים רבים ברחבי העולם. לנשים תפקיד מרכזי בסרטיו. נצפה בקטעים מסרטיו ונעמוד על המייחד אותו.

 

30.6.20 אורי זוהר – השחקן שהיה לרב

בוגר להקת הנח"ל, ומאוחר יותר בצל ירוק, ייסד את חבורת לול, והיווה עמוד תווך של חבורת יוצרים. אורי זוהר עשה את הסרט "חור בלבנה", שהיה הסרט הראשון בז'אנר הרגישות החדשה, שהושפע מהגל החדש הצרפתי. זוהר ביים סרטים רבים, לפני שחזר בתשובה והפך לרב. הוא סרב לקבל את פרס ישראל. נצפה בקטעים מתוך "חור בלבנה", "כל ממזר מלך","לול", "מציצים" ונדון בתרומתו העצומה לתרבות הישראלית.

בחירת הרכב המנוי

בחירת סוג וכמות הכרטיסים

מחיר כל מנוי:

כרטיסי מנוי:
כרטיסים

סה״כ מחיר:
לפני הנחה (מחיר מעודכן יופיע בעמוד הבא)

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים